Erik

Vítam Vás na mojej stránke !

Fotografia je súčasťou života každého človeka. Nové auto v reklame, nový nábytok na obrázku? Všetko začina od zaujímavej fotky. Vzostup fotomobilov a insta appiek ďalej rozširuje záujem o novšie zábery a nápady na fotkách. Zaujať, prekvapiť svojím tričkom, fotoknihou, či obrazom na stenu.
Z bežného mobilu, je možné vytvoriť nadšené momentky, alebo aj vynikajúce pripravené zábery. PC editácia foto a video kráča míľovými krokmi, je možné aj zo stratených výsledkov vytlačiť krásne obrázky.
Význam fotografie časom stúpa, alebo inak povedané nie vždy si všetko pamätáme a vtedy prichádzajú na pomoc statické aj pohyblivé obrázky. Digitálna foto a video technika ma sprevádza od strednej školy. Aj po rokoch si s radosťou prezriem staršie fotky a naozaj, význam fotografie časom stúpa.

 

Na fotenie používam plnoformátovú zrkadlovku Nikon D750 a kvalitné objektívy Nikon a Sigma.

Nikon D750 je digitálna zrkadlovka s 24,3 MPix CMOS snímačom formátu FX prinášajúca zdokonalený profesionálny zaostrovací modul MultiCAM 3500 II, rýchlejšie sériové snímanie, WI-FI a veľa ďalšieho v odolnom utesnenom tele.

Fotoaparát je tiež vybavený zdokonaleným profesionálnym systémom automatického zaostrovania Nikon MultiCAM 3500 II, prevzatým z modelu Nikon D810 s 51 zaostrovacími bodmi (15 z nich je krížového typu). Nikon Multi-CAM 3500 II vám umožní výber konkrétneho zaostrovacieho bodu z 51 bodov rozprestrených po celej ploche hľadáčika, alebo celú skupinu zaostrovacích bodov. Samotné zaostrovanie je veľmi presné, rýchle a spoľahlivé vďaka vysokej citlivosti zaostrovacích bodov. Vďaka pohotovému zaostrovaniu a rýchlemu spracovaniu fotografií dokáže fotoaparát kontinuálne fotografovať frekvenciou až 6,5 obr./s v FX aj DX formáte. Žiadny rýchlo prebiehajúci dej už nebude problémom a tak odfotíte presne ten záber aký zamýšľate. Okrem už spomenutého je fotoaparát vybavený aj vstavaným Wi-Fi modulom pre jednoduché zdieľanie fotografií na internete, veľkým 3,2“ výklopným LCD monitorom s rozlíšením 1229000 Pix. Tento odolný LCD monitor sa tak dá vyklopiť o 90° nahor a o 75° nadol, čo Vám umožní pohodlné fotografovanie z podsedu/nadhľadu.

Nikon FX Nikkor 50mm f / 1.4 je kompaktný základný objektív s rozsahom clôn 1,4 – 16. Najväčšia mierka zobrazenia je 1: 6,8, obrazový uhol 46 °. Objektív je osadený automatickou irisovou clonou.

Objektív charakterizuje excelentné vybavenie s vynikajúcou optickou konštrukciou pre digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením, ktoré poskytuje nádherne vykreslené snímky a videosekvencie.
Vysoká svetelnosť f/1,8 umožňuje snímať ostrejšie snímky pri slabom osvetlení a má priaznivý vplyv na rozostrenie pozadia.

Kvalitný teleobjektív Sigma 70-200 mm f / 2,8, DG OS HMS Sport pre Nikon F (FX) pre profesionálnych fotografov, vhodný pre fotoaparáty s fullframe. Disponuje vynikajúcou kvalitou obrazu, optická konštrukcia objektívu s 21 prvkami v 18 skupinách zaisťuje maximálnu korekciu sférickej aberácie. Ďalej je vybavený 11. lamelovou clonou a ultrazvukovým motorčekom autofokusu HSM.